Canlı Destek
Bize Ulaşın
Whatsapp Hattımız

Kiralama Sözleşmesi

http://kalkandavilla.org Kiralama Sözleşmesi

Amaç ve Taraflar;

Bu sözleşme; villayı kiralayan (sözleşmede müşteri olarak anılacaktır) ile villayı kiraya veren (sözleşmede kalkandavilla.org olarak anılacaktır) arasında villanın belirli tarihler arasında kiralanması durumunda tarafların uyması gereken hususları belirtmek amacı ile hazırlanmıştır.

http://kalkandavilla.org  internet sitesinde yer alan villa veya apartlardan herhangi birine talep gönderip rezervasyon yaptıran müşteri bu sözleşmede yer alan şartları kabul etmiş sayılır. Sözleşme şartlarından herhangi birine aykırı davranış olduğu takdirde http://kalkandavilla.org rezervasyonu tek taraflı  iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito ve kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedelinin tamamını talep etme hakkı verir. Müşteriler bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini http://kalkandavilla.org ‘un onayı olmadan üçüncü kişilere devredemezler; http://kalkandavilla.org bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini üçüncü kişilere devredebilir.

Rezervasyon ve Ödeme;

İnternet sitemizde yer alan villalarımıza sitemizde yer alan rezervasyon formu, telefon veya elektronik posta ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Bunun için villayı kiralamak istediğiniz tarihleri belirtip ulaşım ve ödeme bilgilerinin tarafımıza gönderilmesi yeterlidir. Tarafımıza bildirilen kapora tutarının 1 (bir) iş günü içinde havale, eft ile ödenmesi durumunda villa adınıza rezerve edilir. Rezervasyonun gerçekleşmesi için toplam kiralama bedelinin %30’u ön ödeme olarak alınır. Ön ödeme gerçekleştikten sonra rezervasyon ile ilgili bilgi müşteri ve bina sahibine mail yoluyla veya Whatsapp üzerinden gönderilir. Bu belgede toplam kiralama ücreti, kapora miktarı, villanın kiralandığı tarihler ve villayı kiralayan müşterinin adı soyadı  gibi bilgiler yer almaktadır. Ön ödemenin gerçekleşmesi ile müşteri bu sözleşmedeki şart ve koşulları kabul etmiş olur. Kiracı kalan ödemeyi ilgili binaya giriş yaparken nakit ödemekle yükümlüdür.

Kaporanın yatırılmaması durumunda http://kalkandavilla.org müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme, aynı villayı başkasına rezerve etme hakkını saklı tutar.

http://kalkandavilla.org yapılan kiralama ile ilgili olarak müşteri ile villa/apart sahibi arasında aracı bir firmadır.

Girişte bina sahiplerinin belirlemiş olduğu fiyatlar arasında hasar depozitosu alınıp; bir hasar oluşmaması ve evin temiz şekilde bırakılması durumunda çıkışta iade edilir; çıkışta bir hasar oluştuğu tespit edilirse bu hasar depozitodan tahsil edilip, kalan miktar müşteriye iade edilir; depozito bu hasarı karşılamaya yetmiyorsa, kalan miktar çıkışta müşteriden nakit olarak tahsil edilir.

Fatura ve Vergi

www.kalkandavilla.org internet sitesinde yer alan villaların hiçbiri sitenin malı değildir. Villa sahipleri üçüncü kişilerdir. www.kalkandavilla.org bu villaların müşterilere ulaşmasını sağlayan, aracı bir internet portalı olması sebebiyle sadece aracılık (komisyon) faturası keser. Villa sahiplerinin elde ettiği kazanç, keseceği fatura, beyan edeceği ve ödeyeceği vergiler kalkandavilla.org’un sorumluluğunda değildir.

İptal ve İade Şartları
Müşteri giriş yaptıktan sonra, herhangi bir sebepten dolayı çıkış yapmak isterse veya çıkış yaparsa ücret iadesi yapılmaz.

Rezervasyon için gönderilen ön ödemenin iadesi kesinlikle yoktur.
Ön ödemenin yapıldığı tarihten villa veya aparta giriş tarihine 30 gün kalıncaya kadar yapılan rezervasyon iptallerinde; yapılan villa kiralama veya apart  ön ödeme tutarı (villa sahibine ödendiği için) iade edilmez. http://kalkandavilla.org‘a yazılı olarak bildirilmeyen rezervasyon iptal bildirimleri geçerli olmayacaktır.

Villa veya aparta giriş tarihine 60 gün veya üzeri süreçte gerçekleşen  iptallerde toplam bedelin %50’si, 60 ile 31 gün arası yapılan iptallerde toplam bedelin %70’i, 30 gün ve daha az süre kala yapılan iptallerde veya iptali bildirmeksizin müşterinin gelmemesi durumunda toplam bedelin tamamı müşteriden tahsil edilir.

(Rezervasyonun iptal edilmesi durumunda villanın çok kısa sürede aynı tarihler arasında tekrar kiraya verilebilmesi mümkün olmaması sebebiyle villa sahiplerinin korunması amacıyla bu yönteme başvurulmuştur.)

Rezervasyonun herhangi bir sebeple http://kalkandavilla.org tarafından iptal edilmesi durumunda durum en kısa sürede müşteriye bildirilir. Müşteri portföyümüzde bulunan ve kendisine önerilen eşdeğer villayı kabul etmemesi ve mücbir sebeplere girmeyen durumlarda alınan para müşteriye iade edilir.

Müşterinin kalan ödemeyi zamanında yapmaması durumunda http://kalkandavilla.org söz konusu rezervasyonu iptal etme, ödenmiş ücreti iade etmeme, aynı villaya başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Rezervasyon iptalleri sadece e-posta veya iadeli taahhütlü posta ile yapılabilir. Sözlü iptal mümkün değildir. İptal işlemi yazılar http://kalkandavilla.org  ulaştığı anda geçerlidir.

 

Rezervasyon iptali villa/apart sahibi veya http://kalkandavilla.org tarafından gerçekleşirse; http://kalkandavilla.org müşterinin yatırmış olduğu ön ödemenin tamamını iade etmekle yükümlüdür.

Kiralanan konuttan kaynaklanan ve tamiri mümkün olmayan arızalarda ise konutta konaklanmayan gün sayısı hesaplanarak ödeme yapılır, konaklanan gün ücreti iade edilmez.

Rezervasyon Tarih Değişikliği 

Rezervasyon tarihi değiştirilmek istenirse, aracılığı yapılan villa/apart sahibinin kabul etmesi durumunda, en az 30 gün önceden belirtilmek şartıyla ön ödeme yapılması sonrasında 350 tl ek ücret ile tarih değiştirilebilir; ancak seçilen villa/apart değiştirilemez.

Yüzme Havuzları 

Isıtmalı havuzu bulunmayan villalarda havuzun ısısı mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterecektir. Havuzun soğuk olması nedeniyle havuzun kullanılamamasında http://kalkandavilla.org sorumlu tutulamaz.

Sorumluluk ve Garanti 

http://kalkandavilla.org villa/apart sahipleri ve müşteriler arasında aracılık yapan bir internet sitesidir. Villanın rezervasyon tarih ve saatinde, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye tesliminden sorumludur. Villaya girişte villada bozuk, çalışmayan herhangi bir cihaz ve eklenti mevcut ise durum kalkandavilla.org’a  bildirilecek ve bu aksaklığın villa sahibi tarafından 48 saat içinde giderilmesi sağlanacaktır. Bu gibi durumlarda sorumlu villa sahibidir. Müşteri bildirilmeyen aksaklık ve arızalar için herhangi bir ücret talep edemez.

kalkandavilla.org’a zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan, kaza, hastalık, yangın, hırsızlık, ölüm, boğulma, gezi ,alışveriş, yiyecek, eğlence, ulaşım, seyahat ve rehberlik hizmeti gibi hizmetlerde yaşanabilecek aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.
kalkandavilla.org müşteriden gelen şikayetleri en hızlı şekilde sorumlu kişilere (villa/apart sahibi) aktarmak ile yükümlüdür.

Müşterinin Sorumlulukları

Müşterilerin kiraladıkları apart veya villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır.

Kiralanan villa/apart ile ilgili yol, coğrafi konum, dekorasyon ve kullanılan malzeme ile ilgili oluşabilecek memnuniyetsizlik ve problemlerden kalkandavilla.org sorumlu değildir.

Müşteriler kendilerine sağlam ve çalışır durumda teslim edilen villadaki tüm taşınır ve taşınmaz eşyaları temiz ve sorumluluk bilinciyle kullanmakla, villadan ayrılırken tüm mutfak eşyalarını temiz,  bulaşıkları yıkanmış ve çöpleri atılmış olarak bırakmakla yükümlüdür. Villanın makul ölçüler dışında kirli bırakılması durumunda temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edilecektir.

Villada ve içindeki cihazlarda bir hasar oluşması durumunda kalkandavilla.org  durumdan haberdar edilecek, kaybedilen veya hasar verilen eşyanın bedeli karşılıyorsa depozitodan, karşılamıyorsa müşteriden nakit olarak alınacaktır.

Müşteri ve misafirleri tatili süresince gürültü ve taşkınlık yapma, yüksek sesle müzik dinleme gibi çevreyi rahatsız edecek ve konusu suç teşkil eden davranışlardan uzak duracaktır. Bu gibi durumlarda kalkandavilla.org’a herhangi bir şikayet gelmesi durumunda kalkandavilla.org  rezervasyon süresi dolmadan müşteriden villayı terk etmesini isteme hakkını saklı tutar.

kalkandavilla.org ; muhafazakar ve havuzu korunaklı olarak tabir edilen villalara ve havuzlara etraflı korunaklı olsalar bile dışarıdan görünmezlik garantisi vermez. Bu villalarda müşteriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlayacaklardır. Aksi durumda kalkandavilla.org sorumluluk kabul etmez.

Müşterinin kalkandavilla.org  üzerinde düzenlenmiş olan “ Villa Kiralama Sözleşmesini” imzalamaması durumunda müşteriye villada konaklama izni verilmeyecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacak, ayrıca kalkandavilla.org ‘a kiralama ücretinin tamamını talep etme hakkı doğacaktır.

Müşteri kiraladığı apart veya villaya taahhüt ettiği tarihte giriş yapmak ve kalan ödemesini teslim etmek zorundadır; müşteri rezervasyon süresi içinde farklı bir tarihte giriş yapmak isterse, kalan rezervasyon bedelinin tamamını rezervasyonun asıl başlangıç gününde yapmakla yükümlüdür. Ödemenin yapılmaması durumunda kalkandavilla.org yasal yollara başvurma hakkına sahiptir.

kalkandavilla.org ile ilgili internet sitesinde var olan resimlerdeki renk, büyüklük, küçüklük veya bazı dekorasyon ürünlerinin değiştirilmesi sonucu rezervasyon iptali söz konusu değildir.

 

Evcil Hayvan/Sigara

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.
Villa ve Apartların tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

 

 Mücbir Sebep 

Savaş, villa bölgesinde yaşanabilecek deprem, salgın hastalık, yangın ve sel felaketi gibi mücbir sebep durumlarında kalkandavilla.org  ve müşteri hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden kira sözleşmesini karşılıklı olarak feshedebilirler.

Kamu veya özel şirket çalışanlarının izin iptali durumlarında kiralama şartları tamamen geçerlidir.

 Şikayetler

Müşteriler konaklama boyunca yaşadıkları sıkıntıları ve şikayetlerini derhal kalkandavilla.org bildirecekler ve sıkıntı kalkandavilla.org  tarafından ivedilikle çözüme kavuşturulacaktır. Konaklama süresince bildirilemeyen ve konaklama bittikten sonra yapılacak şikayetlerden kalkandavilla.org  sorumlu değildir.

Mülkün yapımında kullanılan veya sunduğu olanaklardan kaynaklı yaşanabilecek kazalardan, problemlerden, ölümlerden; ayrıca  böcek ısırması, zehirlenme, alerji gibi sağlık problemlerinden kalkandavilla.org sorumlu değildir.

Müşterinin sebep olduğu kazalar ve olaylardan, elektrik ve gaz kaçağı sebebiyle oluşabilecek yangın ve zehirlenmelerden, ölümlerden, telefon, internet ve elektrik kesintilerinden kalkandavilla.org sorumlu değildir.

 

Güvenlik ve Gizlilik Politikası 

kalkandavilla.org müşterilerinin ad,soyad, adres, telefon numarası, e-posta adresi gibi bilgilerini sadece kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak dışında kullanmayacak ve üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır. Bu bilgilerin üçüncü kişilere ifşasını önlemek amacıyla gerekli tedbirleri alacaktır.

Alınan tüm önlemlere karşın kalkandavilla.org adresine yapılan siber saldırılar sonucu gizli bilgilerin zarar görmesi ve üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda kalkandavilla.org’un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

kalkandavilla.org kullanıcılarını tanımlama ve demografik bilgiler toplamak amacıyla kullanıcıların IP adreslerini kullanabilir.

 

Diğer Önemli Bilgiler

Villa/Aparta giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi,  durumlarda kalkandavilla.org kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Villa/Aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan kalkandavilla.org kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Bazı villaların/Apartların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan kalkandavilla.org kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. Üçüncü şahıslardan kiralanacak,kiralanmış olan, transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.

Villa/Aparta ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden kalkandavilla.org sorumlu tutulamaz.

Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur, kalkandavilla.org bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Villa/Apartların  hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir villada/apartta kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. kalkandavilla.org bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

Villa/Apartın içerisine, havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb.  değişik hayvan toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan kalkandavilla.org sorumlu tutulamaz.

Villa/Apartın yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, kalkandavilla.org kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücud hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.

Villa/Apart çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan villanın/apartın bahçesinde veya komşu evlerin/villaların/apartların bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan kalkandavilla.org kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

Haftalık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 1 (bir) hafta konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir.

Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir.

Aksi, internet sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir.

Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini villa özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden kalkandavilla.org kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

Görevli Mahkeme 

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş Mahkemeleri yetkilidir.
kalkandavilla.org adresinde yer alan villalardan birine rezervasyon yaptıran müşterilerimiz yukarıda yazılan hususları kabul etmişlerdir. Bu şartlardan herhangi birine aykırı davranışta bulunulması durumunda kalkandavilla.org rezervasyonu tek taraflı feshetme, ödenen ücreti iade etmeme veya kalan ücreti talep etme hakkını saklı tutar.

 

Son Hükümler

Kiracı, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın 27.11.2014 tarih ve Resmi Gazete 29188 Sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’ in Cayma Hakkının İstisnaları başlıklı 15/g maddesi gereği, hiçbir şekilde cayma hakkını kullanamayacaktır.

Herhangi bir villa veya apart için rezervasyon yaptıran Müşteri yukarıdaki şart ve koşulları tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bu şart ve koşullara aykırı bir davranış kalkandavilla.org tarafından rezervasyonu tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama ve ücretin tamamını talep etme hakkı verir.

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Kalite, her işin bir parçasıdır. Firmamızın önceliği siz değerli misafirlerimize güvenli ve kaliteli hizmet sunmaktır.

Villaları Yerinde Gördük

Ekibimiz, portföyümüzde yer alan tatil evlerin tamamının bilgilerini eksiksiz olarak aldıktan sonra resim çekimi yapıp size portföyümüzü tüm artı ve eksi yönleriyle sunar.

7/24 Destek hattı

Kaliteli çalışma prensibimiz ile zor durumlarda, acil ve etkili çözüm yöntemlerini tercih eden firmamız, huzurlu bir tatil için istediğiniz çözümleri, pratik bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Uygun Fiyatlar

Türkiye'nin muhteşem tatil kentleri Ege ve Akdeniz'in muazzam deniz manzarası altında konumlandırılmış villalarında, zevkinize ve bütçenize uygun fiyatlar ile tatil yapma şansını elde edebilirsiniz.